Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – obowiązek czy szansa na rozwój?

Czy wiesz czym właściwie jest audyt energetyczny, a także na czym polega termomodernizacja budynku? Jeżeli jesteś zobligowany do przeprowadzenia audytu, jest to dla Ciebie przykry obowiązek? Zaskoczymy Cię, może być to dla Ciebie szansa na rozwój!

Obowiązek przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa co cztery lata wynika z ustawowego obowiązku nałożonego na prowadzących działalność gospodarczą. Część właścicieli wielkich firm nadal postrzega ten obowiązek jako przykrą konieczność. Jednak przeprowadzenie wnikliwej analizy prowadzonego biznesu pod kątem zużycia energii może być bardzo opłacalne. Dlaczego? Wszystkiego dowiesz się czytając poniższy wpis!

Czy przeprowadzając audyt energetyczny możesz zaoszczędzić pieniądze?

Przeprowadzając audyt energetyczny możesz na przestrzeni czasu oszczędzić bardzo dużo pieniędzy! Ekspertyza energetyczna budynków wchodzących w skład przedsiębiorstwa może przynieść korzyści w postaci niższych rachunków za prąd. Firma uprawniona do przeprowadzenia audytu wskaże skuteczne sposoby na ograniczenie zużycia energii i optymalizację działania całej firmy pod tym kontem.

Na przestrzeni miesięcy, a nawet lat możesz w ten sposób zaoszczędzisz bardzo dużo pieniędzy, które z powodzeniem zainwestujesz w rozwój przedsiębiorstwa. Szacuje się, że w większości przypadków podążanie za sugestiami i wdrożenie rozwiązań proponowanych przez ekspertów, może przynieść oszczędności w wysokości nawet 20%.

Zielona energia w Twoim przedsiębiorstwie

Przeprowadzenie audytu energetycznego może również popchnąć Cię do zastosowania bardziej ekologicznych rozwiązań w Twojej firmie. Z czego to wynika? Ograniczenie zużycia energii będzie zgodne z zaleceniami Unii Europejskiej związanymi z ograniczeniem emisji CO2 i może również mieć korzyści wizerunkowe.

W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko jest nie tylko działaniem na rzecz tegoż środowiska naturalnego, ale i działaniem, które uatrakcyjnia wizerunek firmy. Audyt energetyczny przedsiębiorstw może również popchnąć Cię do wprowadzenia proekologicznych rozwiązań z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii oraz dywersyfikacją dostaw prądu. Jeżeli jesteś właścicielem dużej firmy postaw na specjalistów z doświadczeniem i wybierz audyty energetyczne Efektywniej.pl

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...