Deski kompozytowe WPC – czym są?

Deski kompozytowe WPC są niezwykle solidnym materiałem wykorzystywanym jako nawierzchnia balkonu, podest tarasowy czy pokrycie schodów zewnętrznych. To świetna alternatywna dla tradycyjnego drewna, ponieważ ich wyróżnikiem jest efekt imitujący drewno. Taki wygląd powierzchni zewnętrznej tworzy nowoczesnej, pełne elegancji wizualizacje i dużej mierze wpływa na wystrój naszego tarasu. Podest tarasowy jest podstawowym elementem, który wpływa na efekt naszej aranżacji. Dobór dodatków czy mebli tarasowych jest ostatnim etapem w urządzaniu tarasu, czy balkonu.

Deski kompozytowe – ponadczasowy wygląd

Aranżując swój taras czy balkon, z pewnością chcesz, aby poza funkcjonalnością, świetnie wyglądał. Kompozytowe deski są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie elegancję ­­­i nowoczesność. To zachwycająca alternatywa dla tradycyjnego drewna. Szeroki wybór pozwala na dopasowanie idealnego koloru czy struktury, która doskonale uzupełni Twoją przestrzeń. Korzystając z desek WPC jako nawierzchni tarasowej, masz gwarancję wytrzymałości oraz spektakularnego wyglądu przez wiele lat.

Deski kompozytowe tarasowe – właściwości

Deski WPC są charakterystyczne nie tylko z uwagi na swój wygląd, a także na właściwości, które posiadają. Zawarta w składzie mieszanka pyłu drzewnego z innymi związkami, mączka drewna, polichlorek winylu i inne polimery gwarantują wytrzymałość i solidność wykonania desek przez lata. Z tego względu są tak popularnym tworzywem i wykorzystywanym nie tylko jako podest tarasowy, ale również jako elewacja czy pokrycie schodów zewnętrznych. Z uwagi na właściwości deski WPC:

  • są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne,
  • nie odbarwiają się ani nie odkształcają,
  • nie wymagają impregnacji ani konserwacji,
  • posiadają powłokę antypoślizgową,
  • są ekologiczne i przyjazne środowisku.

Deski kompozytowe – prosty i komfortowy montaż

Deski WPC z uwagi na swoją lekkość oraz wyprofilowane krawędzie są doskonałym materiałem, który zapewni prosty i szybki montaż. Do wykonania podestu tarasowego potrzebne będzie konstrukcja wykonana najlepiej z betonu, na której znajdą się elementy poziomujące. Na elementach ułożyć należy legary, czyli belki, które pełnią funkcję podpory desek kompozytowych. Po przygotowaniu specjalnej konstrukcji można w prosty sposób rozpocząć układanie desek.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...