Klimatyzacja stała czy przenośna – co wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup klimatyzacji do swojego domu. W takiej sytuacji najczęściej zadajemy sobie pytanie, jaki klimatyzator kupić – stały czy przenośny? Jeżeli również stoisz przed takim wyborem i chcesz dowiedzieć się, jakie są zalety i wady obu rozwiązań, koniecznie przeczytaj ten wpis!

Jaki klimatyzator wybrać?

Wiele osób zastanawiając się nad tym, jaki klimatyzator kupić do domu, bierze pod uwagę przede wszystkim jego cenę. Jednak warto również rozważyć to, czy lepszym wyborem będzie zakup klimatyzatora przenośnego, czy postawić na klimatyzację stałą?

Biorąc pod uwagę wyłącznie koszty, klimatyzatory przenośne wypadają korzystniej, ponieważ ich cena jest zazwyczaj niższa. Dodatkowo z klimatyzatorów przenośnych można korzystać praktycznie zaraz po ich zakupie, ponieważ nie wymagają specjalistycznego montażu. Jak sama nazwa wskazuje, można je przetransportować z miejsca na miejsce. Warto również dodać, że nowoczesne klimatyzatory mobilne są zazwyczaj również cichsze niż klimatyzatory montowane na stałe.

Jaki są zalety klimatyzatorów stałych?

Wybierając klimatyzator do domu, warto wziąć pod uwagę fakt, że klimatyzator przenośny nie jest najczęściej w stanie zastąpić tego montowanego na stałe. Co to oznacza w praktyce? Zazwyczaj klimatyzacja przenośna nie jest w stanie odpowiednio schłodzić dużych pomieszczeń, ponieważ tego typu urządzenia są zazwyczaj niewielkie. Klimatyzatory przenośne są po prostu mniej wydajne.

Jeśli więc zastanawiasz się nad montażem klimatyzatora w domu, to warto rozważyć montaż systemu typu split. Na jakiej zasadzie działa tego typu urządzenie? W pomieszczeniu montowana jest jednostka wewnętrzna, której podstawowym zadaniem jest obniżenie temperatury w mieszkaniu, a na zewnątrz instalowana jest jednostka odpowiedzialna za usuwanie ciepłego powietrza z wnętrza. Możesz także rozważyć zakup urządzenia, którym jest rekuperator wanas.

Klimatyzacja stała czy przenośna – podsumowanie

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy lepiej zakupić klimatyzator stały, czy przenośny. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Czysty klimat i zadbaj o komfort w swoim domu czy biurze!

 

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...