Płynna izolacja wodoodporna – Enkopur

Trwałość i szczelność warstwy ochronnej dachu to podstawowe warunki jego długiej użyteczności, bez konieczności częstych modernizacji. Szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak warunki atmosferyczne, są attyki, wypusty, rynny czy narożniki przyścienne. Właściwe zabezpieczenie dachu nie naraża nas na przyszłościowe wydatki związane z jego renowacją. Uszkodzenia dachu mogą znacząco osłabić komfort użytkowania budynku. Przecieki i kapiąca woda to sytuacje, których za wszelką cenę chcemy uniknąć. Odpowiednie zabezpieczenie dachu pozwoli nie martwić się sytuacjami, które mogą również zagrażać naszemu zdrowiu.

Czym jest Enkopur?

Enkopur to środek, który szczelnie izoluje powierzchnie dachu przed wilgocią i uszkodzeniami. Enkopur to produkt, który nałożony na dach, zapewni mu pełną ochronę przed deszczem i śniegiem. Produkt dostosowany jest do łatwego i szybkiego użytku, a nakładać go można bezpośrednio z opakowania, co oszczędzi nasz czas i zapewni brak strat produktowych. Enkopur dedykowany jest do każdego dachu i gwarantuje odprowadzanie wilgoci z płaskich dachów, balkonów i tarasów. Wilgoć, która zebrała się w podłożu, zostanie z czasem odparowana na zewnątrz, nie doprowadzając do żadnych przecieków. Enkopur przylega do powierzchni dachu i zapewnia całkowite uszczelnienie jego powierzchni.

Użytkowanie płynnej izolacji Enkopur

Nałożenie płynnej izolacji Enkopur to kwestia odpowiedniego przygotowania podłoża. Miejsce, na które będziemy nakładać nasz polimer, powinno być odpowiednia oczyszczone. W zależności od zaleceń producenta warto zagruntować izolowaną powierzchnię. Grunt zwykle nakładany jest jako dwie warstwy w odstępie dwóch godzin. Jeśli izolowane podłoże ma gipsową formę, warto dodatkowo zmatowić je papierem ściernym, aby izolacja odpowiednio do niego przyległa. Gdy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, pozostało nałożyć Enkopur pędzlem lub wałkiem. W przypadku jakichkolwiek poprawek nałożonej folii najlepiej odciąć niepotrzebną warstwę izolacji, a następnie nałożyć nową w brakujące miejsce.

Zalety płynnego uszczelnienia polimerowego

Płynne uszczelnienie polimerowe to jednoskładnikowa formuła, która niedługo po nałożeniu chroni powierzchnię dachu przed wodą, a co za tym idzie, wilgocią dostającą się do jego wnętrza. Samowulkanizująca i przyczepna do różnych położy, płynna izolacja posiada Świadectwo Kontroli Budowlanej, świadczące o tym, że jest ona odporna na ogień i wysokie temperatury. Enkopur to środek klasy premium, który wykonany jest z wysokiej jakości polimerów zachowujących swoją elastyczność oraz odpornych na starzenie się.

 

źródło zdjęć: freepik.com

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...