Rodzaje systemów grzewczych, które można zainstalować w domu

Porzucenie starego systemu grzewczego i przejście na nowy, którego prawie nie znasz, może być trudne. Jeśli jednak masz starzejące się urządzenie, które wymaga wymiany, ekscytujące może być zobaczenie różnych technologii grzewczych dostępnych jako opcje wymiany. Wszystkie te systemy są dostępne w różnych modelach i rozmiarach, aby dostosować się do Twojego domu. Skonsultuj się z profesjonalną firmą HVAC, aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji lub wymiany nowego systemu grzewczego.

Piec

W piecu (zwykle zasilanym gazem) powietrze jest przetłaczane przez szereg kanałów. Rozprowadza ogrzane, klimatyzowane powietrze w całym domu. Podczas gdy piece mogą ogrzewać powietrze energią elektryczną, propanem lub olejem, większość domów wykorzystuje gaz ziemny.

Piece gazowe są najpopularniejszym rodzajem systemu grzewczego, ponieważ może być używany przez klimatyzator w miesiącach letnich.

Kocioł grzewczy

Kotły to kolejny powszechny system grzewczy. Przesyłają gorącą wodę lub parę przez rury, aby zapewnić ogrzewanie. Chociaż umożliwia to ćwiczenie strefowego ogrzewania i chłodzenia, są one również znacznie droższe w instalacji i kosztują więcej pieniędzy w eksploatacji.

Powodem, dla którego piece i kotły są znane jako systemy centralnego ogrzewania, jest to, że ciepło jest wytwarzane w centralnej części domu, a następnie rozprowadzane po całym domu.

Pompa ciepła

Pompy ciepła mogą służyć zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia domu. Wykorzystują czynnik chłodniczy i energię elektryczną do przenoszenia ciepła, zamiast wytwarzać je bezpośrednio jak piec gazowy. Dzięki temu są często znacznie wydajniejsze niż inne rodzaje systemów grzewczych. Niestety najlepiej sprawdzają się w klimacie umiarkowanym, gdzie temperatury rzadko spadają poniżej zera.

Ogrzewanie hybrydowe

Ogrzewanie hybrydowe łączy efektywność energetyczną pompy ciepła z mocą pieca gazowego. Przez większość czasu pompa ciepła będzie działać, aby ogrzewać i chłodzić Twój dom. Dopiero w ekstremalnych temperaturach piec włącza się.

A ponieważ nie polegasz tylko na jednym systemie, zmniejszysz znaczne obciążenie obu jednostek, a tym samym znacznie zmniejszysz potrzebę napraw i wymian. .

Jednostki multi split

Pozbywając się potrzeby wielu kanałów powietrznych, jednostki mini-split umożliwiają tworzenie oddzielnych stref HVAC, z których każda ma oddzielny termostat. Jest to bardzo pomocne w większych domach i dobudówkach, w których nie zainstalowano kanałów.

Ogrzewanie promiennikowe

Ogrzewanie promiennikowe przesyła gorącą wodę lub ciepło elektryczne przez specjalne rurki umieszczone w podłodze (a czasami w suficie lub ścianach). Ciepło może być generowane przez olej, gaz, propan lub energię elektryczną.

Podczas gdy system dystrybucji ogrzewania promiennikowego może działać przez długi czas, naprawy mogą stać się bardzo kosztowne w przypadku pojawienia się problemu. Żywotność promieniowania cieplnego zależy od systemu źródła ciepła. Oprócz rodzaju instalowanego systemu grzewczego dowiedz się, co jeszcze powinno wpłynąć na Twój proces decyzyjny.

Grzejniki przypodłogowe

Ogrzewanie listwowe, zwykle zarezerwowane jako ogrzewanie dodatkowe lub ogrzewanie dodatkowe, może być skutecznym i niedrogim wyborem. Masz dwie możliwości, jeśli chodzi o ogrzewanie listwy przypodłogowej: elektryczne lub hydrauliczne. Porozmawiaj ze swoim wykonawcą HVAC, aby uzyskać więcej informacji na temat grzejników przypodłogowych.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...