BricsCAD czy AutoCAD – który program wybrać?

Programy typu CAD stosowane są przez geodetów oraz architektów. Być może jesteś jednym z nim i chcesz zmienić program lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym zawodem. Zastanawiasz się zapewne, który program jest lepszy: BricsCAD czy AutoCAD? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, który z nich jest lepszy i bardziej przystępny dla większości użytkowników.

Cechy wspólne programów BricsCAD i AutoCAD

Program BricsCAD tak samo jak i AutoCAD to narzędzia, które pozwalają na tworzenie specjalistycznych projektów. Zazwyczaj korzystają z nich architekci, geodeci czy inżynierowie lądowi. Te program wspomagają także projektowanie i charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Pomagają w przeprowadzaniu skomplikowanych obliczeń oraz są w stanie renderować pliki graficzne, które później są przedstawiane szerszej publiczności jako projekty.

Różnice między BricsCAD’em a AutoCAD’em

Oczywistym jest, że mimo podobieństw, te dwa programy różnią się między sobą, dzięki czemu użytkownicy mogą dokonać wyboru, który program oraz proponowane rozwiązania są dla nich bardziej opłacalne. 

Licencja czy subskrypcja?

Pierwszą różnicą jest fakt, że program BricsCAD można zakupić ze stałą licencją na użytkowanie, a sam zakup zwraca się po niedługim czasie. Z kolei AutoCAD możliwy jest tylko jako program subskrypcyjny i nie ma możliwości wykupienia dostępu na stałe. Warto zauważyć, że po około trzech latach korzystania z programu AutoCAD za subskrypcję trzeba płacić więcej niż wynosi to jednorazowy zakup na wieczną licencję. 

Co równie ważne dla studentów oraz uczelni, BricsCAD oferuje darmową instalację, co nie jest stosowną praktyką w przypadku AutoCAD’a. 

Ceny programów

Program BricsCAD jest tańszy od AutoCAD’a. W związku z tym istnieje przekonanie, że jest gorszy niż jego przeciwnik. Nie jest to jednak w tym przypadku prawda. 

Firma, która zajmuje się produkcją BricsCAD’a nie ma w swojej ofercie wielu rozwiązań, stąd może pozwolić sobie na dopieszczanie tych kilku, które posiada w swoim portfolio. Dzięki temu oprogramowanie zasługuje na uwagę, a ceny są bardzo konkurencyjne. 

Z kolei AutoCAD to program, który należy do dużej rodziny rozwiązań technologicznych. Jego producenci wciąż budują bazę ofertową produktów. Systemy CAD są cały czas modyfikowane i dostosowywane pod konkretną branżę. Nie pozostaje to bez znaczenia na cenę poszczególnych programów.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że oba programy sprawdzają się w tym, do czego zostały zaprogramowane. Wybór zależy tak naprawdę od preferencji użytkownika oraz jego osobistych potrzeb.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...