Budowa hal przemysłowych pod klucz

Najbardziej znane hale to zazwyczaj te przemysłowe, magazynowe, naprawcze lub rolnicze. Ich przeznaczenie jest bardzo szerokie i tak naprawdę zależy jedynie od tego, co właściciel lub dzierżawca postanowi tam umieścić. Najczęściej buduje się je z metalowych konstrukcji, aby były jak najbardziej wytrzymałe i funkcjonalne zarazem. W tym artykule dowiesz się trochę więcej na temat hal “pod klucz”. Poznasz ich pozytywy oraz to, dlaczego i po co się je buduje.

Co to są hale przemysłowe “pod klucz”?

Hale przemysłowe “pod klucz” to obiekty o bardzo szerokim zastosowaniu. Najczęściej buduje się hale produkcyjne, magazynowe, targowe, sportowe czy rolnicze. Zdarzają się także hale, które robi się z przeznaczeniem na biuro i tzw. open space. Dlatego w nazewnictwie pojawia się sformułowanie “pod klucz”. W zależności od tego, do czego będzie służyła hala, trzeba ją odpowiednio zbudować, a później wyposażyć. Stąd co innego będzie oznaczało wyrażenie “pod klucz” dla zbudowania hali magazynowej, a co innego dla biurowej.

Hala gotowa do użytku 

Inaczej można też powiedzieć, że hale przemysłowe “pod klucz” to takie, które od razu można zacząć użytkować. Aby w pełni zrozumieć to podjęcia, najlepiej zobrazować to na konkretnych przykładach – hali magazynowej oraz hali biurowej. W zależności od przeznaczenia powierzchni, te dwie hale będą się od siebie różniły na kilku płaszczyznach:

  • DACH – w hali magazynowej powierzchnia nośna dachu może zostać widoczna, w hali biurowej lepiej, jeśli zostanie ona zasłonięta i na jej miejscu pojawi się podwieszany sufit.
  • ŚCIANY – w hali magazynowej nie trzeba zwracać aż tak dużej uwagi na okna i światło dzienne. W przestrzeni biurowej trzeba zdecydować się na większe przeszklenia. 
  • POSADZKA – inna posadzka znajdzie się w hali magazynowej (np. żywiczna), a inna w hali biurowej (np. wykładzina PCV). 

Hale “pod klucz” – budowa w nowoczesnej technologii

Współczesne hale przemysłowe “pod klucz” powstają dzięki nowoczesnym technologiom budowlanym. Wykorzystywane są przede wszystkim lekkie konstrukcje, które posiadają niezbędne certyfikaty jakości. 

Rozwijając zagadnienie “pod klucz” można powiedzieć, że istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które są w stanie spersonalizować halę i dostosować ją do indywidualnych potrzeb klienta. Polegają one przede wszystkim na udoskonalaniu procesów, jakie zachodzą w budowanych halach oraz zmniejszaniu kosztów wybudowania, jak i późniejszego użytkowania. Wszystko zależy jednak zarówno od wykonawcy, jak i klienta.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...