Jak zorganizować kącik grillowy?

Zastanawiasz się, jak można praktycznie urządzić kącik grillowy? Przeczytaj, czego nie może w nim zabraknąć. Dowiedz się, jakie meble warto wybrać do kącika grillowego.

Kącik grillowy – gdzie go urządzić?

Znalezienie odpowiedniego miejsca na kącik grillowy może okazać się wyzwaniem. Należy wybrać, takie miejsce uwzględniając możliwości swojej działki, aby grillując być jak najmniej uciążliwym dla sąsiadów. Nie mogą być oni narażeni na intensywny zapach pochodzący z grilla. Jeżeli jest to możliwe, wybierz miejsce oddalone od posesji sąsiadów, aby nie przeszkadzał im także hałas. Warto zadbać również o utwardzaną ścieżkę do kącika grillowego.

Kącik grillowy – jak go zaplanować?

Jeżeli miejsce już wybrane należy jak najlepiej zaplanować przestrzeń, którą masz. Warto określić również budżet, jaki możesz wydać na kącik grillowy. Jeśli to konieczne zadbaj o podłoże, powinno być ono utwardzone. Może być wykonane m.in. z kamienia, czy z kostki brukowej. Należy również zastanowić się nad zadaszeniem tej przestrzeni oraz nad oświetleniem. Kolejny krok to wybór odpowiedniego grilla – może on być: gazowy, elektryczny, czy węglowy. Możesz także samodzielnie wybudować grill, jeżeli masz miejsce w swoim ogrodzie. Wybierz także sztućce do grilla oraz akcesoria, które będą Ci potrzebne do przygotowania ulubionych przekąsek. Warto dla nich zorganizować przestrzeń, jak i zadbać o miejsce, w którym będziesz nakładać przygotowane jedzenie na talerze.

Jakie wybrać meble do kącika grillowego?

Do swojego kącika grillowego możesz zakupić meble ogrodowe stołowe lub stołowo-wypoczynkowe. Warto wybierając odpowiednie wyposażenie uwzględnić, w jakim stylu jest wykonany twój dom, w jakim otoczeniu znajdzie się kącik grillowy, jakie funkcje ma pełnić to miejsce. Jeżeli twój budżet jest ograniczony, poszukaj starych mebli, które możesz odnowić. Inne rozwiązanie to samodzielne wykonanie mebli ogrodowych, np. z palet.

Warto pomyśleć o dodatkach!

Jeżeli niezbędne elementy kącika grillowego zostały wybrane, warto zadbać również o jego wystrój. Możesz wybrać tekstylia na stół, dobrym pomysłem będą koce powieszone na krzesłach, z pewnością przydadzą się w chłodniejsze dni. Ciekawym elementem dopełniającym przestrzeń będą rośliny, zwróć uwagę także na doniczki, ponieważ to również ciekawy dodatek. Należy pamiętać, aby elementy dekoracyjne, rośliny, czy tekstylia nie znajdowały się zbyt blisko grilla, aby nie miały możliwości się zapalić.

 

źródło zdjęć: freepik.com

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...