Jakie są rodzaje bram garażowych?

Bramy stanowią elementy ograniczające dostęp do garażu. Znajdują zastosowanie również w przypadku sklepów, lokali usługowo-handlowych oraz innych obiektów użytkowych. Bramy garażowe służą do ochrony samochodu, ale także mają za zadanie zapewnić prywatność mieszkańcom i klientom, którzy odwiedzają firmy i sklepy obsługiwane przez bramy tego typu. Bramy mogą być wykonane ze stali, stalowej blachodachówki lub aluminium. Należy mieć na uwadze to, że mniejsze jednorazowe urządzenia nie są w stanie sprostać wymaganiom bardziej profesjonalnych placówek handlowo-usługowych czy obiektów produkcyjnych – tam należałoby zastosować bramy segmentowe czy rolowane o szerokości do 3 metrów i długości 10 metrów.

Po pierwsze – bramy rolowane

Bramy rolowane są najczęściej spotykanymi bramami garażowymi. Ich konstrukcja pozwala na wygodne otwieranie bez konieczności użycia łańcucha lub wsadowego sprzętu.

Po drugie – bramy segmentowe

Bramy segmentowe to kolejny przykład popularnych bram garażowych. Dzięki elementom wklęsłym i wysuniętym można dopasować je do każdej bryły budynku, bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych prac konstrukcyjnych. Mając do dyspozycji różnego rodzaju segmenty oraz szerokości ramy, można dowolnie zmieniać wielkość bramy, a także dopasowywać ją do wymiarów garażu. Warto dodać, że segmenty posiadają certyfikat bezpieczeństwa co czyni z nich sprawdzoną i bezpieczną opcję ochrony mienia. Już teraz kup profesjonalne bramy garażowe segmentowe z Wrocławia!

Bramy segmentowe to najpopularniejsze rozwiązanie. Najbardziej zasługują na uwagę dostosowane do potrzeb pracowników parkingu, inne bramy są wykorzystywane w garażach i do obsługi ruchu prawostronnego. Bramy segmentowe pozwalają na pełną ochronę mienia, które znajduje się w środku. Ponadto stanowi doskonałe rozwiązanie do utrzymania anonimowości pracowników parkingu czy osób samochodów firmowych.

Po trzecie – bramy uchylne

Bramy uchylne są stosowane do otwierania w kierunku od dołu do góry. Można je zastosować miedzy innymi jako bramy wewnętrzne, sklepowe czy garażowe.

Po czwarte – bramy rozwierne

Bramy rozwierne są bardzo popularne, ponieważ dają możliwość swobodnego poruszania się po garażu. Dzięki nim, w czasie wypoczynku lub weekendu możemy wjechać i wyjechać z samochodem bez przeszkód. Dodatkowo, bramy rozwierne mogą być zintegrowane z systemem monitoringu oraz alarmem, co znacznie podwyższa bezpieczeństwo domu i samochodów parkujących na posesji. Bramy rozwierne są również bardzo estetyczne – ich drewniana konstrukcja sprawiająca wrażenie solidności oraz elegancji ładnie prezentuje się na tle krajobrazu budynku mieszkalnego i jego otoczenia.

 

źródło zdjęć: freepik.com

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...