Jakie uchwyty do mebli wybrać?

Aranżując przestrzeń, często zapominamy o bardziej szczegółowych elementach, takich jak uchwyty do szafek. Choć wybór szafek i mebli do naszej przestrzeni jest często utrudniony ze względu na szeroką ofertę, tak należy pamiętać również o detalach mebli, w tym uchwytów, frontów i innych mniejszych części.

Uchwyty do mebli – jak wybrać?

Na rynku istnieje rozmaita ilość marek, które produkują zestawy i systemy meblowe oraz akcesoria. Warto jednak wybrać doświadczoną i sprawdzoną firmę, aby produkty służyły nam przez lata i charakteryzowały się trwałością i solidnością wykonania. Jednak poza wyborem producenta, należy dokładnie przemyśleć zakup rodzaju uchwytu, ponieważ będzie on towarzyszył przez wiele lat.

Warto pamiętać, że wybór uchwytu równoznaczny jest z ilością wywierconych dziurek we froncie szafy. Jeśli wybierzemy uchwyt typu gałka, wystarczy wywiercić jedną dziurkę na jej przykręcenie, a jeśli decydujemy się na wpuszczane uchwyty do mebli lub poziome uchwyty potrzebne będą dwa otwory. Warto o tym pamiętać, ponieważ w razie zmiany decyzji, nie będzie odwrotu i zmiany uchwytu podłużnego w gałkę lub na odwrót.

Uchwyty do mebli – rodzaje

Tak więc, uchwyty do mebli podzielone są na podłużne uchwyty i gałki do szafek. W zależności od stylu naszej kuchni oraz upodobań wybierzemy inny uchwyt, ale czy istnieją kwestie, na które warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Tak, zdecydowanie.

Uchwyty gałki są jednopunktowymi uchwytami, które podzielić można względem wielkości na małe, średnie i duże. Gałki tworzą świetny efekt i nadają przytulności. Jednak nie są tak wygodnym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać. Podczas gotowania często sięgamy do szafek i szuflad, a uchwyty w postaci gałek często są mniej komfortowe, jeśli mowa o otwieraniu mebli.

Uchwyty podłużne wymagają wywiercenia dwóch otworów w szafce, jednak nie jest to nic kłopotliwego. Decydując się na poziome uchwyty, mamy pewność i gwarancję komfortu użytkowania. Warto uważać na rozstawienie, aby uchwyty nie znajdowały się po przeciwnych stronach szafek i aby nie utrudniały otwierania.

Podsumowanie – jakie uchwyty wybrać?

Decydując się na wybór uchwytów, należy dokładnie przemyśleć ten zakup, ponieważ służyć nam będą przez wiele lat. Poza kwestią estetyki warto spojrzeć na funkcjonalność danych uchwytów. Całe szczęście, szeroki wybór zarówno uchwytów gałek, jak i podłużnych, bogaty jest w rozmaite kolory i struktury.