Potrzebujesz hali przemysłowej? Jeśli tak, ten tekst jest dla Ciebie!

Potrzebujesz hali przemysłowej, czy fabrycznej, nie wiesz jednak od czego zacząć i jak przebiega ten proces? Zacznij od ustalenia, jej przyszłego przeznaczenia, lokalizacji oraz twoich oczekiwań.

Hala przemysłowa

Hala przemysłowa jest bardzo ważnym miejscem dla każdej firmy. Może mieć przeznaczenie magazynowe, produkcyjne, lub magazynowo-produkcyjne. Zapewnia powierzchnię do składowania towarów, a także miejsce, w którym odbywają się czynności produkcyjne. Powinna w przyszłości mieć możliwość modyfikowania, w razie potrzeby nawet dobudowy. Taką możliwość daje np. hala budowana z materiałów stalowych. Konstrukcje tego typu cechują się także niskim ciężarem własnym.

Określenie przeznaczenia hali jest najważniejsze!

Pomyśl o przyszłości – wyznacz cele oraz pomysły na to jak chciałbyś ją zagospodarować. Co będzie w niej przechowywane, czy jakie pomieszczenia są niezbędne. Pomoże ci to znacząco w późniejszej rozmowie z projektantem.

Lokalizacja

Lokalizacja twojej przyszłej hali powinna być dostosowana do twojej działalności oraz do miejsc rynku zbytu. Właściciele hal umiejscowionych z daleka od zabudowań, będą wolni od narzekań mieszkańców, np. na hałas. Najlepiej, aby znajdowały się przy drodze oraz miały dookoła wolną przestrzeń na ewentualną rozbudowę.

Wybór projektanta

Wybór projektanta nie powinien być przypadkowy, ponieważ bardzo wiele zależy od waszej późniejszej współpracy. Najlepiej wybrać doświadczonych projektantów, którzy wykorzystają w pełni zaprojektowaną przestrzeń. Ważna jest wizja przyszłego budynku, analiza powierzchni pod planowaną budowę, a także twoje indywidualne potrzeby. Twoja przyszła hala ma być funkcjonalna, a jej cena adekwatna do projektu.

Hala magazynowa

W hali magazynowej gromadzone są różnego rodzaju towary, do ich potrzeb powinny być dostosowane warunki panujące na hali. Miejsce to służy również do ich przeładunku. Budowę przyszłej hali należy rozpocząć od uzyskania warunków zabudowy, którą należy zgłosić do odpowiedniego urzędu gminy lub miasta biorąc pod uwagę lokalizację oraz zagospodarowania terenu. W dalszej części wykonywany jest projekt inwestycji, a także jego wycena. Teraz musisz uzyskać pozwolenie na budowę, a po uzyskaniu potwierdzenia czeka cię realizacja projektu.

Hala magazynowa – jeden z najważniejszych elementów

Podstawą przy budowie hali magazynowej jest jej wielkość, tak aby, jak najlepiej i wydajniej wykorzystać przestrzeń do składowania towarów. Ważna jest również wysokość składowania oraz ścieżki komunikacyjne na hali. W dalszej kolejności istotny jest dobór ścian, dachów, drzwi. Ponadto wybór oświetlenia, ogrzewania, ochrony przeciwpożarowej oraz wentylacji.

Hala produkcyjna

Główne zadanie hali produkcyjnej to zapewnienie odpowiednich warunków, gdzie będzie odbywać się produkcja oraz chwilowe przechowywanie wyprodukowanych towarów. Ważny jest dobry wybór maszyn, ich umiejscowienie, ale także przestrzeń, w której pracownicy będą mieli odpowiednie pomieszczenia socjalno-sanitarne. Ich wielkość musi być uzależniona od liczebności zespołu.

Hala magazynowa – pamiętaj o dobru swoich pracowników

Należy zadbać o takie elementy jak system przeciwpożarowy, oznaczenie wyjść ewakuacyjnych, a także odpowiedniej temperaturze.

Budowa hali przemysłowej to przyszłość twojej firmy

Hala przemysłowa ma być przede wszystkim nowoczesna, funkcjonalna, z maksymalnie wykorzystaną przestrzenią, aby jak najbardziej ułatwić pracę. Projektowanie obiektów przemysłowych jest niezwykle ważnym etapem, w którym powstaje inwestycja dopasowana do twoich potrzeb.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...