Charakterystyka audytów energetycznych dla przedsiębiorstw

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą dużej firmy, powinieneś koniecznie przeczytać ten wpis!

Czy wiesz czym jest audyt energetyczny dla przedsiębiorstw? Czy musisz wykonać go również w swojej firmie? Audyt energetyczny składa się z opisu oraz wytycznych, według których wykonuje się termomodernizacje konkretnego budynku, w tym przypadku przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto przeprowadzić termomodernizację przedsiębiorstwa? Dobrze przeprowadzona termomodernizacja pomaga zaoszczędzić energię, którą zużywa się między innymi do ogrzewania budynku, wentylacji, ogrzewania ciepłej wody. Przeprowadzenie termomodernizacji na podstawie wcześniejszego audytu pozwala na zaoszczędzenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku. Co jeszcze musisz wiedzieć o audycie energetycznym dla przedsiębiorstw?

Kiedy należy przeprowadzić audyt energetyczny dla przedsiębiorstw?

Nie każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do przeprowadzenia audytu energetycznego. Warto jednak wiedzieć, kto powinien go zlecić. Niektórzy przedsiębiorcy są do tego zobowiązani prawnie.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, musisz zlecić audyt energetyczny jeżeli:

  • Udało Ci się osiągnąć roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, usług bądź wyrobów, a także operacji finansowych, który przekroczył równowartość w złotych 50 milionów euro i sumy aktywów jego bilansu, który został sporządzony na koniec jednego z tych lat przekroczyły równowartość i 43 milionów euro lub
  • Jeżeli zatrudniłeś średniorocznie co najmniej 250 pracowników.

Jeżeli mimo obowiązku nie zlecisz przeprowadzenia audytu, może spotkać Cię kara. Przedsiębiorca, który nie przeprowadzi audytu może zapłacić karę w wysokości nawet 5% przychodu osiągniętego w poprzednim roku podatkowym.

Komu zlecić audyt energetyczny dla przedsiębiorstw?

Prawdopodobnie już wiesz, czy musisz zlecić przeprowadzenie audytu swojego przedsiębiorstwa, czy też nie. Komu zatem należy zlecić wykonanie takiej pracy? Audyt energetyczny przedsiębiorstwa powinna przeprowadzić osoba niezależna. Musi posiadać wiedze oraz doświadczenie zawodowe w przeprowadzaniu podobnych audytów. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa należy przeprowadzać do 4 lata. Jeżeli szukasz zaufanej firmy, wybierz audyty dla przedsiębiorstwa w Efektywniej.

Przeprowadzenie audytu energetycznego dla przedsiębiorstwa nie jest jedynie Twoim przykrym obowiązkiem. Dzięki termomodernizacji budynku możesz zaoszczędzić wiele pieniędzy. Zaoszczędzoną kwotę możesz wykorzystać na przykład na rozwój swojej firmy!

 

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...