Carporty fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć

Zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce nie maleje, jednak nie zawsze każdy może pozwolić sobie na zamontowanie paneli na dachu. W związku z tym producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyli innowacyjne rozwiązanie! Chcesz się przekonać, o co chodzi? Przeczytaj artykuł do końca!

Carport fotowoltaiczny – co to jest?

Carporty to panele fotowoltaiczne, które montuje się na nowoczesnej wiacie samochodowej, które umożliwiają stworzenie ekologicznej przestrzeni parkingowej tuż obok naszego domu. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane właścicielom samochodów elektrycznych i hybrydowych, ponieważ możliwe jest łasowanie samochodów energią, która została wytworzona przez wiatę fotowoltaiczną. Takie rozwiązanie jest przydatne w przypadku, kiedy montaż paneli fotowoltaicznych nie jest możliwy, np. ze względu na nachylenie dachu lub zacienioną działkę. Carporty dają także nową przestrzeń na montaż fotowoltaiki na terenie gospodarstwa domowego.

Caporty – dla kogo?

Na carporty powinni zdecydować się przede wszystkim właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowanych, ponieważ te wiaty pozwalają na ładowanie pojazdów energią wyprodukowaną na naszym własnym podwórku.

Warianty carportów

W zależności od potrzeb firma Wasta przygotowała kilka wariantów carportów. Dostępne są dwu lub jednostanowiskowe wiaty, co jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy posiadają więcej niż jeden samochód. Warto także wspomnieć, że obecność wiat samochodowych, które zasilane są panelami słonecznymi, podnosi wartość nieruchomości i zapewnia dostęp do prądu, dzięki któremu można ładować samochody.

Konstrukcja wiat fotowoltaicznych

Carporty Wasta Wrocław zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wszystkim wymaganiom co do rynku fotowoltaicznego i zadowolić klientów, którzy oczekują nie tylko produkcji energii elektrycznej, ale także ochrony swoich pojazdów. Konstrukcja carportów jest tak przygotowana, że jest odporna na różne warunki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg, wiatr oraz inne zjawiska pogodowe.

Łatwość parkowania i manewrowania

Wiaty fotowoltaiczne są zaprojektowane w taki sposób, aby parkowanie i manewrowanie pojazdami było łatwe i przyjemne. Samo stanowisko parkowania jest na tyle szerokie, że bez żadnego problemu można otworzyć drzwi lub bagażnik. Dodatkowo miejsce postojowe jest zacienione, przez co samochód nie nagrzewa się w czasie letnich upałów.

Jeśli szukasz caportu, sprawdź Wasta Wrocław i przekonaj się, czy tego typu rozwiązanie jest dla Ciebie!

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...