Czym są klimatyzatory kasetonowe?

Klimatyzacja cieszy się coraz większą popularnością i coraz częściej można w niej korzystać nie tylko w pomieszczeniach publicznych, ale i prywatnych. Dzięki niej możliwe jest ochłodzenie powietrza i utrzymanie jego wysokiej jakości. Jednym z rozwiązań, które często proponują producenci, są klimatyzatory kasetowe. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak działają oraz poznać ich specyfikację, przeczytaj artykuł!

Jak działają klimatyzatory kasetonowe?

Klimatyzator kasetonowy to urządzenie, które składa się z dwóch jednostek – parownika (wewnętrznej) i skraplacza (zewnętrznej). Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest to, że montowane są w podwieszanym suficie, co nawet w ich przypadku jest wymogiem montażowym. Jednak dzięki takiej instalacji klimatyzator kasetonowy rozprowadza świeże powietrze po każdym zakamarku pokoju. To powietrze jest także rozprzestrzeniane z bardzo dużą prędkością i delikatnie opada, wypychając do góry powietrze ciepłe. Dzięki temu w pomieszczeniu chłodno robi się stopniowo. Niektóre z urządzeń umożliwiają nawet wyprowadzenie dodatkowych kanałów i podłączenie nawiewów w sąsiednich pomieszczeniach, które również będą chłodzone.

Zastosowanie klimatyzacji kasetonowej

Klimatyzacja kasetonowa to najczęstsze wyposażenie pomieszczeń biurowych, restauracji, pokoi hotelowych lub obiektów handlowych. Jednak ze względu na niewielką obudowę zewnętrzną sprawdza się także w domach prywatnych. Jest niewielka, ponieważ ma wysokość około 30 cm i nie zajmuje dużo miejsca. Nie trzeba także ingerować w czasie montażu w zmiany ścian lub podłogi.

Klimatyzacja kasetonowa pracuje niezwykle wydajnie, a przede wszystkim cicho, dlatego jest lubiana przez tak wiele osób i właścicieli usługowych miejsc. Osoby, które są wrażliwe na klimatyzację, również będą zadowolone właśnie z tej kasetonowej. Wszystko dlatego, że stopniowo ochładza ona pomieszczenie i nie powoduje nagłych wyrzutów zimnego powietrza. To, co jeszcze wyróżnia klimatyzację kasetonową to fakt, że jest ona niezawodna i nie wymaga częstych napraw. Montaż z kolei jest stosunkowo prosty i nie wymaga dużej ingerencji w zmiany otoczenia ani prac remontowych.

Montaż klimatyzacji kasetonowej

Sam montaż klimatyzatorów kasetonowych jest stosunkowo prosty i charakteryzuje się niskim stopniem skomplikowania, jednak niemożliwe jest, aby przeprowadzić go samodzielnie. Podczas montażu, a także demontażu powinno się skontaktować z profesjonalnym zespołem. Wykwalifikowany personel oraz montaż wykonany przez takie osoby jest bowiem podstawą do tego, aby klimatyzatory kasetonowe działały prawidłowo i spełniały wszystkie założone funkcje. Ponadto korzystając z usług wykwalifikowanej firmy, nie ma obaw o utratę gwarancji na urządzenie. Profesjonalna firma pomoże z wyborem odpowiednio miejsca oraz podwiesi strop, jeśli zajdzie taka konieczność. Dodatkowo nie trzeba martwić się o takie zabiegi jak wykonanie otworu na wszelkie przewody, rury i instalacje, które połączą ze sobą jednostki wewnętrzną i zewnętrzną – zajmą się tym pracownicy.

Warto powierzyć pracę nad klimatyzatorami kasetonowymi firmie, która zna się „na rzeczy”, ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że klimatyzacja będzie spełniać swoje funkcje. Dodatkowo można być spokojnym o gwarancje i w letnie, pełne słońca dni, cieszyć się z chłodnego powietrza w swoim domu, biurze czy kawiarni!

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...