Dlaczego warto wybrać deski elewacyjne z kompozytu?

Zastanawiasz się, jaka elewacja będzie odpowiednia dla twojego domu? Przeczytaj, jak możesz użyć do tego desek kompozytowych. Dowiedz się, jakie zalety ma taka elewacja i dlaczego warto ją wybrać.

Czy deski kompozytowe nadają się na elewacje?

Tak, deski kompozytowe zdecydowanie nadają się na elewacje! Wybierz deski kompozytowe, które są dedykowane do elewacji, ponieważ są do tego stworzone. Deski elewacyjne wykonane są z trwałych materiałów, które są wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Są one odporne na wilgoć! Istotne jest również to, że nie wymagają one zabiegów konserwacyjnych! Deski te wyglądają jak te drewniane i dostępne są w wielu barwach.

Zalety desek elewacyjnych

Jedną z ich zalet jest wygląd, ponieważ prezentują się one nowocześnie. Przy ich wyborze kieruj się, by pasowały do stylu twojego domu. Deski elewacyjne chronią ściany budynku, mają właściwości termoizolacyjne, jak i poprawiają akustykę wewnątrz. Deski elewacyjne wyczyścisz w bardzo prosty sposób, używając myjki ciśnieniowej. Są one także odporne na szkodniki!

Jak przebiega montaż desek elewacyjnych?

Ich montaż jest bardzo prosty, odbywa się na styropianie, na którym umieszczone są specjalne legary. Muszą być one rozmieszczone w określonej częstotliwości oraz miejscu. Następnie montowane są deski elewacyjne kompozytowe. Zakładane są one od dołu, następnie łączy się kolejne deski. Na legarach należy przytwierdzić deski za pomocą wkrętów. Elementy łączeniowe będą zamaskowane, nie musisz się obawiać, że będą widoczne.

Deski elewacyjne z kompozytu – co warto o nich wiedzieć?

Deski kompozytowe elewacyjne mogą stanowić elewację całego budynku. Mogą posłużyć również jako wykończenie elewacji, czy fasady domu. Deski te są coraz częściej wybierane, ponieważ konsumenci doceniają ich zalety, jak i wygląd. Przy wyborze ich barwy, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na kolor dachu, drzwi, okien. Jeżeli mają one posłużyć jako element wykończeniowy, dobrym tłem dla nich, będzie elewacja w jasnym kolorze np. białym, kremowym, czy beżowym. Sprawdzą się także brązy, czy szarości.

Deski elewacyjne z kompozytu – zdecydowanie warto je wybrać!

Twój dom z deskami elewacyjnymi z kompozytu, będzie wyglądał bardzo nowocześnie! Musi on współgrać z pozostałymi elementami twojego domu i otoczenia, ale z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. Warto, poszukać inspiracji w Internecie, jak i firmy, która wykona elewacje.

 

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...