Instalacja fotowoltaiczna – co należy o niej wiedzieć?

Chcesz założyć instalację fotowoltaiczną? Dowiedz się, o czym należy wiedzieć przed jej założeniem. Przeczytaj, jak przebiega montaż fotowoltaiki oraz jakie zalety wynikają z jej posiadania.

Instalacja fotowoltaiczna – z czego się składa?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z modułu fotowoltaicznego, inwertera, konstrukcji nośnej oraz kabli i złączek. Aby instalacja działała prawidłowo i jak najefektowniej, istotne jest jej prawidłowe połączenie. Dlatego warto wybrać firmę mającą doświadczonych instalatorów. Jedną z takich firm jest Wasta – warto sprawdzić jej ofertę.

Co należy wiedzieć, przed montażem instalacji fotowoltaicznej?

Przed montażem fotowoltaiki należy wiedzieć, ile twoje gospodarstwo domowe potrzebuje energii. Sprawdzisz to na podstawie rachunków za prąd (najlepiej oszacować roczne zapotrzebowanie). Następnie należy zastanowić się nad miejscem instalacji modułów, czy mają one być umieszczone na dachu, czy lepiej, aby była to instalacja na gruncie. Położenie modułów jest bardzo ważne, ponieważ nie mogą one zostać zacienione. Jeżeli masz pytania, warto zadać je fachowcom, którzy z pewnością znajdą odpowiednie rozwiązania i przedstawią najlepszą ofertę. Pamiętaj również o możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej!

Jak przebiega montaż fotowoltaiki?

Montaż instalacji fotowoltaicznej rozpoczyna się od przygotowania konstrukcji wsporczej, następnie następuje położenia okablowania. Kolejny krok to zamieszczenie inwertera w odpowiednim miejscu, które można oczywiście ustalić zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz panującymi warunkami. Na koniec zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, a instalacja będzie podłączona do sieci.

Jakie są zalety z posiadania fotowoltaiki?

Zalet wynikających z posiadania fotowoltaiki jest wiele – przede wszystkim to niezależność od podwyżek cen energii, znacznie niższe rachunki za prąd. Instalacja fotowoltaiczna jest trwała oraz łatwa w obsłudze, ponieważ jest zautomatyzowana. Wybierając fotowoltaikę troszczysz się również o środowisko, ponieważ nie emituje ona żadnych szkodliwych substancji.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...