Na jaki materiał się zdecydować projektując przydomowy taras?

Czy warto inwestować w taras i uwzględnić go w planach zagospodarowania ogrodu i przydomowej przestrzeni? Nie ma co do tego żadnych wątpliwości! To idealne miejsce szczególnie dla osób, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i łonie natury  Tylko jak stworzyć wymarzony taras, a przede wszystkim z jakiego materiału najlepiej go wykonać?

Taras – kostka brukowa, drewno a może WPC?

Myśląc o własnym tarasie, warto przede wszystkim zadać sobie pytanie: z jakiego  tworzywa chcemy, aby został wykonany? Jaki design najbardziej do nas przemawia oraz na jakich właściwościach nam zależy? Przykładowo kostka brukowa jest niezwykle trwała i uniwersalna, warto jednak wiedzieć, że szybko nagrzewa się od słońca, co może być nieprzyjemne dla stóp oraz nie prezentuje się zbyt spektakularnie. Naturalne drewno z kolei, choć wygląda niezwykle elegancko i gustownie, jest dosyć trudne do utrzymywania w dobrej kondycji i trzeba stale o nie dbać. Na szczęście istnieje jednak ciekawa i znacznie mniej wymagająca alternatywa: deski kompozytowe WPC!

Deski kompozytowe – idealne tworzywo na taras

Co sprawia, że to właśnie deski kompozytowe WPC sprawdzą się najlepiej na Twój taras? Prezentują się niezwykle estetycznie, nowocześnie i stylowo, są niezwykle trwałe, szybkie i nieskomplikowane w montażu, ekologiczne, antypoślizgowe, odporne na działanie czasu, intensywnej eksploatacji oraz różnych czynników atmosferycznych. Łatwe w pielęgnacji i utrzymywaniu w czystości, bez konieczności ciągłej konserwacji. Nie odkształcają się i nie rozwarstwiają. A dzięki temu, że występują w najróżniejszych wzorach i kolorach, umożliwiają stworzenie dokładnie takiego tarasu, jaki sobie wymarzymy.

 

Źródło zdjęć: unsplash.com

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...