Do czego służą worki typu big-bag? Podpowiadamy!

Worki big-bag to kontenery stworzone z elastycznego materiału, który jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne, czy działanie czynników atmosferycznych. Zazwyczaj mają one pojemność od kilkudziesięciu do nawet kilkuset kilogramów. Produkt ten cieszy się rosnącą popularnością zwłaszcza ze względu na typowe dla siebie atuty, wśród których na pierwszy plan wychodzi wysoka wytrzymałość, a także możliwość wszechstronnego zastosowania. Już teraz sprawdź, do czego przydają się opakowania big-bag!

Po pierwsze – przechowywanie różnego typu towarów

Główną funkcją worków big-bag jest przechowywanie materiałów sypkich. Dzięki temu możliwe jest uporządkowanie danej przestrzeni, posegregowanie towarów oraz optymalne wykorzystanie miejsca przeznaczonego na magazynowanie ładunków (zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz). W takich workach zmieszczą się duże ilości odpadów budowlanych (piasku, żwiru, kamieni, czy gruzu), żywności (mąki, cukru, soli, ryżu, czy ziaren), substancji chemicznych (proszków, granulatów, czy nawozów), ale też ziemi, popiołów, węgla, czy drzewa.

Po drugie – transport ładunków z jednego punktu do drugiego

Towary o nietypowych wymiarach lub wyróżniające się dużą wagą trudno jest przemieścić człowiekowi z jednej lokalizacji do drugiej. W tym celu warto skorzystać z jakiegoś specjalistycznego wsparcia. Z pomocą przychodzą właśnie worki big-bag, które za sprawą swoich właściwości zapewniają bezpieczeństwo samego ładunku, jak i ludzi zajmujących się transportem. Takie worki są wyposażone w specjalne uchwyty, za które są one trzymane, podnoszone i umieszczane w dowolnie wybranym miejscu. Najczęściej opakowania big-bag przewozi się za pomocą wózków widłowych o odpowiedniej nośności, trzeba przy tym zachowywać wszelkie zasady ostrożności.

Funkcjonalności worków big-bag, czyli magazynowanie i transportowanie – podsumowanie

Zaprezentowane powyżej informacje jednoznacznie pokazują, że opakowania big-bag mają wszechstronne zastosowanie. Z jednej strony można wykorzystywać je do użytku prywatnego, natomiast z drugiej strony zdają one egzamin w ramach realizowanej działalności gospodarczej. Są one używane w rolnictwie, a także przemyśle chemicznym, budowlanym, spożywczym, metalurgicznym, górniczym, recyklingowym, czy farmaceutycznym. Już teraz sprawdź asortyment firmy BIG KAM i przekonaj się, że jest to godny zaufania producent big bag, u którego warto zaopatrzyć się w ten niezwykle przydatny produkt. Zapraszamy do dokonania zakupu!

 

źródło zdjęć: freepik.com

Worki kontenerowe Big Bag
Jeśli poszukujesz rozwiązania transportowego do przeniesienia niepotrzebnych sypkich materiałów budowlanych, mebli, odpadów ogrodniczych oraz rolniczych to...