Jak odpowiednio dobrać flagę do wysokości masztu?

Zastanawiasz się nad kupnem masztu flagowego, a może już go masz, ale nie wiesz jak dobrać odpowiednią flagę? To nic trudnego jeśli tylko będziesz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Odpowiednio dobrany rozmiar flagi sprawi, że będzie ona dobrze się prezentować, a także będzie widoczna nie tylko z bliska, ale także z daleka. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać wielkość flagi do masztu, koniecznie przeczytaj artykuł poniżej!

Jak dobrać rozmiar flagi?

Tak jak wspominaliśmy we wstępie, rozmiar flagi powinien być dopasowany do wysokości masztu. Jak zatem powinno się dobrać wymiary flagi w praktyce?

Dobór wymiarów flagi do wysokości masztu:

  • Maszt flagowy 6 m – do masztu tej wysokości należy zamontować flagę, której długość nie przekracza 1,5 m. Taka wielkość flagi sprawi, że konstrukcja będzie utrzymana i nie będzie narażona na przeciążenia,
  • Maszt flagowy 8 m – długość flagi w maszcie takiej wysokości może dochodzić nawet do 2 metrów,
  • Maszt flagowy 10 mmaszty flagowe 10 m są dodatkowo wzmacniane, aby wytrzymać nawet duże obciążenia. Długość flagi zawieszonej na takim maszcie może osiągać 2,5 m. Tego typu maszty zazwyczaj wybierają firmy oraz instytucje to reklamowania swoich siedzib.

Rozmiar flagi – o czym jeszcze warto pamiętać?

Warto, aby flaga była wykonana z materiału, który będzie dobrze prezentował się na zewnątrz mimo zmiennych warunków atmosferycznych, opadów, czy zmian temperatur. Oczywiście maszt flagowy powinien również  być wykonany z materiału, któremu niestraszne są niesprzyjające warunki. W przeciwnym razie, opady deszczu i śniegu, a także inne czynniki mogą sprawić, że rozpocznie się proces korozji. Zapewne chcesz tego uniknąć i zakupić maszt, który będzie trwał w dobrej kondycji przez wiele lat.

Jak odpowiednio dobrać flagę do wysokości masztu – podsumowanie

Firma, instytucja czy nawet prywatna posesja prezentuje się nienagannie jeżeli postawimy przed nią maszt flagowy z dumnie powiewająca flagą. Jednak nieodpowiednie dobranie masztu czy też flagi może sprawić, że całość wcale nie będzie wyglądała reprezentacyjnie. Wybierając maszt flagowy oraz flagę należy stosować się do powyższych zasad, a wszystko powinno wyglądać nienagannie!