Jakie są najpopularniejsze rodzaje worków typu big-bag?

Czy wiesz, czym charakteryzują się worki big-bag? Przeczytaj o ich rodzajach oraz najpopularniejszych sposobach zastosowania. Dowiedz się, jakie zalety mają worki big-bag oraz na które dodatkowe elementy warto zwrócić uwagę przy zakupie tego produktu.

Worki big-bag – czym są?

Worki big-bag wykonane są z tkaniny polipropylenowej, dzięki temu są one trwałe oraz odporne na uszkodzenia, a także warunki atmosferyczne.

Worki big-bag z tkaniny powlekanej lub niepowlekanej – jaka jest różnica?

Worki big-bag z tkaniny powlekanej chronią produkty przed dostaniem się do niej wilgoci z zewnątrz. Możesz je wykorzystać do składowania materiałów, takich jak np. gruz, który się pyli. Natomiast worki z tkaniny niepowlekanej zapewniają cyrkulację powietrza, której do składowania potrzebują np. zboża.

Rodzaje worków big-bag

Worki big-bag możemy podzielić ze względu na odmienne wielkości oraz ciężar, jaki mogą pomieścić. Mogą to być worki m.in.: 500 kg, 1000 kg, a nawet 2000 kg – widać więc, że waga worków big bag jest różna.

Dodatkowe elementy worków big-bag

Możesz wybrać worki big-bag, które mają dodatkowe elementy m.in. uchwyty: jeden, dwa lub cztery. Niekiedy produkty te używa się wielokrotnie, ponieważ wykonane są z trwałych materiałów. Możesz dodatkowo zakupić wkład foliowy, dzięki któremu zapewnisz dodatkową ochronę produktom, również przed wilgocią. Dokładnie uszczelni on worek big-bag.

Zastosowanie worków big-bag

Worki big-bag służą do magazynowania oraz transportowania różnego rodzaju materiałów. Sprawdzą się w wielu branżach m.in. w budowlanej, chemicznej, spożywczej, rolniczej, wydobywczej, czy farmaceutycznej. Zdadzą egzamin również w twoim domu, w celu zorganizowania i uporządkowania przestrzeni. Z pewnością przydadzą ci się, podczas remontów, przeprowadzek, czy prac w ogrodzie.

Zalety worków big-bag

Zaletą worków big-bag jest niska cena, w porównaniu na przykład z kontenerami, które trzeba byłoby kupić, czy wypożyczyć. Worki big-bag mają różne wymiary i pojemności, przez co możesz wybrać odpowiedni rozmiar do danego materiału.

Worki big-bag – łatwość napełniania i opróżniania

Worki big-bag łatwo się napełnia i opróżnia, ponieważ mają one różne formy części zasypowej i zsypowej, które to ułatwiają. Wybierzesz dzięki temu odpowiedni worek big-bag, dopasowany do materiału, czy produktu, którym chcesz go zapełnić. Część zasypowa może mieć formę z otwartą klapą, fartuchem czy zaworem zasypowym. Część zsypowa natomiast ma najczęściej proste dno, zawór zsypowy, zsyp z klapą, czy dno stożkowe.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...