Klimatyzatory przenośne, idealne rozwiązanie na lato

Lato zbliża się dużymi krokami i wszystko wskazuje na to, że będzie ono niezwykle upalne. Wiele osób coraz gorzej znosi wysokie temperatury i skwar za oknem. W walce z upałem pomocne są klimatyzatory przenośne, które przynoszą ulgę i sprawiają, że wysokie temperatury nie są już takie straszne.

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup klimatyzatora przenośnego, zamiast standardowego, montowanego na stałe, jest wygoda jego użytkowania. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu urządzeń, więc z pewnością każdy znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb. Przemieszczanie klimatyzatora również jest proste, ponieważ większość z nich posiada kółka, dzięki którym szybko i wygodnie można przenieść klimatyzator z jednego pomieszczenia do drugiego.

Klimatyzator przenośny – zalety

Klimatyzator przenośny ma wiele zalet, a do jednej z największych należy fakt, że nie trzeba go montować, a więc zbędna jest pomoc instalatora. Montaż klimatyzacji na stałe sprawia, że pojawiają się różne elementy, które znacząco wpływają na estetykę pomieszczenia. W przypadku przenośnego klimatyzatora takie problemy nie występują – nie trzeba głowić się nad tym, w którym miejscu i w jaki sposób zainstalować klimatyzator, aby nie szpecił on pomieszczenia.

Kolejny plus przenośnego klimatyzatora to jego niewielkie rozmiary, które sprawiają, że użytkowanie urządzenia jest wygodne dla wielu osób.

Następnie, należy zwrócić uwagę na szerokie zastosowanie klimatyzatora przenośnego, który nie posiada wyłącznie funkcji ochładzania powietrza, ale może być także wykorzystywany do ogrzewania, kiedy zrobi się zimniej. Mało tego, klimatyzator przenośny wentyluje powietrze i je osusza, przez co łatwiej się oddycha i samopoczucie jest lepsze.

Różne funkcje klimatyzatora przenośnego

W zależności od wyboru modelu klimatyzatora może on posiadać różne funkcje. Rozpoczniemy od wymienienia podstawowego zastosowania, jakim jest schładzanie powietrza. Jednak dużą popularnością cieszą się termowentylatory, które oprócz chłodzenia, mogą także ogrzewać pomieszczenie.

Większość klimatyzatorów jest wyposażonych w timer, który ułatwia obsługę urządzenia i pozwala ustawić dokładny czas, w którym klimatyzator ma działać.

Klimatyzatory przenośne są także zwykle wyposażone w specjalne uchwyty, które ułatwiają ich przenoszenie oraz we wspomniane wcześniej kółka, sprawiające, że wentylatora nie trzeba dźwigać.

Warto korzystać także z pilota, który umożliwia sterowanie klimatyzatorem z odległości, dzięki czemu nie trzeba każdorazowo wstawać, aby zmienić jego ustawienia.

Inne dodatkowe funkcje, w które może być wyposażony klimatyzator przenośny, to np. nawilżacz powietrza czy radio.

Klimatyzator przenośny – na co zwrócić uwagę?

Kupując klimatyzator, oprócz zwrócenia uwagi na funkcje, sprawdź także jaka jest jego moc i wybierz model, który odpowiada na Twoje potrzeby. Ważne są także przepływ powietrza oraz głośność działania urządzenia. Ostatnią kwestią jest design urządzenia – warto wybrać taki model, który będzie stanowił ozdobę pomieszczenia.