Kosiarki do trawy – jaki rodzaj wybrać?

Istnieje wiele rodzajów kosiarek do trawy, co może utrudniać wybór odpowiedniej dla Twoich potrzeb. Na szczęście poniżej zebraliśmy listę najczęściej spotykanych typów.

Opcja numer jeden – kosiarka rotacyjna

Kosiarka rotacyjna to lekka maszyna, a więc łatwa w manewrowaniu. Najlepiej sprawdza się na mniejszych podwórkach i w ogrodach, gdzie nie trzeba kosić gęstej trawy lub nierównego podłoża. Małe koła w tych urządzeniach oznaczają, że nie nadają się one również do pracy na nierównym terenie.

Opcja numer dwa – kosiarki akumulatorowe

Kosiarki akumulatorowe nazywane są również elektrycznymi. Są łatwe w użyciu, ponieważ nie trzeba się martwić o kabel zasilający. Są jednak droższe od innych typów kosiarek i mogą stanowić wyzwanie dla większych trawników. Jeśli chcesz kosiarkę bezprzewodową i masz duże podwórko, rozważ zakup takiej z dodatkowym pakietem baterii, dzięki czemu jesteś w stanie skosić cały trawnik bez zatrzymywania się w celu ładowania.

Dzięki kosiarkom elektrycznym zyskujesz:

  • Czystsze środowisko – kosiarki elektryczne nie muszą być zasilane paliwami kopalnymi i nie wytwarzają spalin jak kosiarki gazowe.
  • Cicha praca – kosiarki te koszą trawniki cicho i bez wytwarzania głośnych dźwięków, które mogą przeszkadzać sąsiadom lub dzikim zwierzętom żyjącym w pobliżu.
  • Łatwość użytkowania – kosiarki elektryczne są proste w obsłudze, dzięki czemu są świetne dla dzieci lub osób starszych, które mają problemy z używaniem innych rodzajów sprzętu do pielęgnacji trawników.
  • Łatwość konserwacji – ponieważ nie ma silnika, jest mniej części, które mogłyby się zepsuć z czasem, co oznacza mniej czasu spędzonego na naprawianiu kosiarki! Jednak, gdy trzeba będzie coś naprawić, warto postawić na profesjonalne części zamienne do kosiarek od Świątek Las & Ogród.

Opcja numer trzy – kosiarki spalinowe

Kosiarki spalinowe to najczęściej spotykany typ kosiarek. Są one zasilane benzyną lub olejem napędowym. Jednak te maszyny są również głośne i mogą nie być odpowiednie dla osób, które mieszkają w miastach lub w pobliżu sąsiadów, którzy są wrażliwi na hałas. Dodatkowo wymagają one regularnego tankowania, co tylko wydłuża czas, jaki należy przeznaczyć na przeprowadzenie prac związanych z pielęgnacją trawnika.

Podsumowanie

Podsumowując, ważne jest, aby wybrać kosiarkę, która najlepiej pasuje do Twoich potrzeb. Aktualnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych typów kosiarek. Najlepszym sposobem na wybranie takiego, który będzie pracował dla Ciebie jest zrobienie kilku badań i przeczytanie recenzji na temat różnych modeli przed podjęciem decyzji o zakupie.

twardość drewna kominkowego
Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...
Jak zaprojektować ogród przydomowy?
Planowanie i projektowanie ogrodu przydomowego może być bardzo przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek...