Na co zwrócić uwagę przy rekuperacji?

Na co zwrócić uwagę przy rekuperacji?

Przewiew powietrza w różnego rodzaju pomieszczeniach to rzecz niezbędna, aby czuć się komfortowo i móc oddychać świeżym powietrzem. Niektóre sytuacje nie pozwalają jednak na standardowe otwarcie okna, więc należy szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest rekuperacja. Jeśli nie wiesz, czym ona jest, koniecznie nadrób zaległości i przeczytaj ten artykuł, aby poszerzyć swoją wiedzę!

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z ogrzanego już i zużytego powietrza oraz oddanie tego ciepła do powietrza, które wpada do pomieszczeń. Podczas tego procesu powietrze zużyte i czyste nie mieszają się ze sobą, co zapewnia poczucie dużego komfortu. Ten sposób powoduje, że do pomieszczenia wpada czyste i częściowo ogrzane powietrze, co niweluje także straty ciepła. Rekuperacja i rekuperator mistral pro 400 ec to obecnie najbardziej zaawansowany sposób wentylacji dostępny na rynku.

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Przy wyborze rekuperatora trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego sprawność, im jest większa, tym lepszy będzie odzysk ciepła, a tym samym można oszczędzić na ogrzewaniu w zimie. Po drugie należy sprawdzić wydajność urządzenia, która liczona jest w m3/h. Wartość ta powinna być podawana w Pascalach i najczęściej można spotkać jej wartość równą 200 Pa, chociaż oczywiście wiadomo, że im ta liczba jest większa, tym lepiej. Warto także wziąć pod uwagę rodzaj wymiennika. Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje: przeciwprądowe, krzyżowe i obrotowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego przy zakupie warto o radę dopytać sprzedawcę.

Czy rekuperacja się opłaca?

Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. To, dlaczego warto zainwestować w rekuperację i rekuperator mistral pro 400 ec, jest oczywiste. Po pierwsze, jakość powietrza, która nawiewana jest przez rekuperator mistral pro 400 ec, jest niezwykle dobra – wilgotność powietrza oraz czystość są w świetnym stanie, co poprawia koncentrację i samopoczucie. Filtry w rekuperator mistral pro 400 ecwyłapują także zanieczyszczenia i alergeny, co może przynieść ukojenie osobom szczególnie wyczulonym na pyłki.

Rekuperator mistral pro 400 ec pozwala na odzyskanie nawet 95% ciepła w wypompowanego powietrza, dzięki czemu można oszczędzić na rachunkach naprawdę spore pieniądze. Wiąże się z tym także aspekt środowiskowy – kiedy odpowiednio zarządzamy ciepłem za pomocą rekuperatora mistral pro 400 ec, dbamy o otaczającą nam przyrodę, ponieważ nie wykorzystujemy paliw kopalnych do produkcji ciepła, które są szkodliwe dla planety. Dzięki rekuperatorowi mistral pro 400 ec wdrażamy proces odzyskiwania ciepła.