Prowadnice do szuflad – kompendium wiedzy

Szuflady to meble, które sprawdzają się w każdym domu, a także we wszystkich pomieszczeniach. Dobrze będę prezentować się zarówno w kuchni, jak i w sypialni czy gabinecie. Żeby jednak móc cieszyć się ich pełnym wykorzystywaniem, należy pamiętać o prowadnicach. Dzisiaj przeczytasz o jednym z modelu prowadnic, który świetnie sprawdzi się w każdym domu. Zapraszamy do lektury!

Tak jak zostało to wcześniej powiedziane, prowadnice są niezbędnym elementem, żeby profesjonalnie zamontować szufladę czy szafkę. To narzędzie zapewnia płynne działanie mebla, a co za tym idzie komfortowe użytkowanie bez żadnych awarii. Prowadnice są istotną częścią każdej szuflady, ponieważ bez nich nie jesteśmy w stanie korzystać z tego rodzaju mebla! Dlatego tak ważne jest odpowiedni dobór i dopasowanie prowadnic.  

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele prowadnic. Ważne jest, aby do swojej szuflady dobrać idealną, aby przyczyniła się do sprawnego użytkowania mebla. W zależności od ciężaru szuflady oraz jej wykonania inne prowadnice będą bardziej przydatne.

Rodzaje prowadnic 

Na szczególną uwagę zasługują prowadnice Blum. Występują pod różnymi postaciami i różnią się od siebie takimi szczegółami jak: wymiar, udźwig, dodatkowe funkcje. Wszystkie są jednak trwale wykonane i znacznie wpływają na komfort użytkowania szuflad. 

W zależności od wielkości szuflady, można wybrać prowadnice o długości od 200 do 600 mm. Można także wyróżnić kilka rodzajów prowadnic, jednak większość klientów decyduje się na te standardowe, czyli wewnętrzne. Wpasowują się one w większość szuflad, a solidne wykonanie prowadnic BLUM gwarantuje komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Sekretem tego, że prowadnice BLUM mogą służyć przez wiele lat, jest to z jakiego tworzywa zostały wykonane. Te akcesoria do szuflad są bowiem zazwyczaj zrobione ze stali i są pokryte ocynkiem, co zabezpiecza je przed zniszczeniem. To tworzywa gwarantuje także duży udźwig i możliwość utrzymania szuflady o ciężarze nawet do 60 kg.

Jakie prowadnice wybrać?

My szczerze polecamy narzędzia i prowadnice marki BLUM. Przede wszystkim dlatego, że na rynku odznaczają się wytrzymałością oraz solidnością. Do tego zachowują niezmienny wygląd przez lata, są odporne na czynniki zewnętrze i mogą utrzymywać naprawdę spore ciężary. 

Bogaty asortyment tej marki pozwoli każdemu na wybór odpowiednich prowadnic, dzięki wachlarzowi możliwości, jak wybór odpowiedniej długości czy szerokości. Możliwe jest także dodanie dodatkowych funkcji, jak np. cichy domyk.