Aranżacje salonu – 3 wyjątkowe inspiracje

Jeżeli marzy Ci się nowy, stylowy salon, bardzo dobrze trafiłeś! To właśnie miejsce, w którym zobaczysz, jak zaprojektować piękny salon, który będzie inspirującym miejscem. W salonie, który jest odzwierciedleniem naszych marzeń nie tylko lepiej się wypoczywa, ale również przyjemnie przyjmuje się gości czy spędza czas wolny. Jak jednak zaprojektować salon, który będzie wyjątkowy oraz spełni Twoje małe marzenia? Zapraszamy do lektury!

Jak urządzić salon? Praktyczne porady

Poniżej znajdziesz porady, jak zaprojektować piękny salon w 3 stylach. Wybierz ten, który jest najbliższy Twojemu sercu i działaj!

  • Styl klasyczny

Styl klasyczny jest przede wszystkim ponadczasowy. Jego cechy charakterystyczne to ciepłe barwy i harmonijnie ustawione meble. Aranżacja klasycznego salonu powinna czerpać wiele z tradycyjnych, eleganckich wnętrz. Obecnie często wiąże się z wysokiej klasy dodatkami oraz pięknymi obrazami. W takim stylu dobrze odnajdą się osoby, które kochają elegancję, tradycję oraz ponadczasowe wnętrza. Jeżeli szukasz mebli do salonu w stylu klasycznym, wybierz witryny szklane.

  • Styl nowoczesny

Styl nowoczesny inaczej modernistyczny charakteryzuje się prostotą i minimalizmem zarówno w formie jak i kolorach. Mieszkanie w nowoczesnym stylu najlepiej prezentuje się w centrum miasta tętniącego życiem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić dom w nowoczesnym stylu nawet na wsi lub na obrzeżach miasta!

Meble pasujące do wnętrz w stylu nowoczesnym pozbawione są ozdobników, są pokryte fornirem lub lakierem w neutralnym kolorze. W tym stylu nie ma za dużo miejsca na ozdoby. Cechą charakterystyczną jest oświetlenie, które pojawia się w takich wnętrzach w dużej ilości.

  • Styl skandynawski

Styl skandynawski staje się coraz bardziej modny, a wśród Polaków z roku na rok przybywa miłośników pomieszczeń urządzonych w ten sposób. Dominują tutaj praktyczne i funkcjonalne meble, dobór naturalnych materiałów takich jak bawełna, len czy juta.

Meble w stylu skandynawskim są jasne. Zazwyczaj łączą w sobie matowe powierzchnie w białym kolorze z jasnym, sosnowym drewnem. W mieszkaniach lub domach w tym stylu nie powinno zabraknąć motywów zainspirowanych dziką naturą.

Czy już wiesz, jak będzie wyglądał Twój salon? Jaki styl projektowania wnętrz jest Twoim ulubionym? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, możesz zaczerpnąć inspiracji oglądając gotowe aranżacje salonów w konkretnej stylistyce. Zobacz, które elementy podobają Ci się najbardziej. Zauważ, która kolorystyka jest Twoją ulubioną. Aranżacja nowego salonu prawdopodobnie zostanie z Tobą na przynajmniej klika lat, dlatego warto wszystko dobrze przemyśleć.