Jak zmienić aranżację nudnego wnętrza?

W każdym, nawet najlepiej urządzonym mieszkaniu czasem ma się ochotę wprowadzić jakąś zmianę i powiew świeżości. Jednak brak funduszów lub czasu na duży remont, mogą skutecznie pokrzyżować plany zmian wystroju.

Niewielkie, niby nieznaczące dodatki mogą bardzo odmienić wygląd domu i nadać mu zupełnie nowego blasku. Najlepiej jest zacząć od czegoś pozornie nieistotnego, na przykład od kupienia nowych tekstyliów: kolorowych poduszek, zasłon lub narzut na kanapy. Sofa zwykle jest pierwszym i najbardziej rzucającym się w oczy meblem w salonie.

Do małej zmiany wystroju nie musisz kupować mnóstwa nowych mebli czy dekoracji, kilka drobiazgów pozwoli Ci na odmienienie i odświeżenie domu. Takie proste triki ułatwią zmiany, które będzie można wprowadzać zamiennie i wielokrotnie.

W aranżacji wnętrz coraz większą rolę odgrywa minimalizm, dlatego im mniej rzeczy posiadamy, tym lepiej. Warto inwestować takie przedmioty, które w prosty i szybki sposób można odmienić. Do ciężkich mebli można zamontować kółka meblowe z ekorex.pl, które pozwolą na ich przesuwanie bez rys na podłodze i nadwyrężonych pleców.

Kółka do mebli są bardzo łatwe w montażu, dlatego do tego zadania nie jest potrzebny fachowiec. Najważniejszą rzeczą jest wybranie odpowiednich kółek, które udźwigną ciężar mebla i będą pasowały do jego stylu. Kółka, choć pozornie mało widoczne, mogą okazać się bardzo istotne dla wyglądu kanapy czy szafy. Dobrze dobrany kolor i wzór pozwolą uniknąć błędów w aranżacji przestrzeni.

Kółka meblowe różnią się od siebie. Możemy wybierać między różnymi kolorami, średnicami, materiałem wykonania i udźwigiem. Część z nich posiada hamulec, takie dedykowane są do tych mebli lub konstrukcji, które powinny przez większość czasu stać stabilnie i nieruchomo.

Jak odświeżyć wystrój domu bez dużych nakładów finansowych?

Minimalizm jest od kilku lat bardzo modny o odświeżający. Im mniej, tym więcej – pamiętaj o tym, zanim kupisz mnóstwo bibelotów i gadżetów. Nie dokładaj, ale usuń. Wejdź do kuchni, sypialni lub salonu i zastanów się, której ze znajdujących się tam rzeczy nie ruszyłeś od roku. Schowaj te dekoracje i wyjmij za rok, będą dla Ciebie czymś zupełnie nowym.

Postaw na styl japoński lub skandynawski: schowaj niepotrzebne rzeczy, posprzątaj, to, co od lat zalega na półkach. Daj sobie przestrzeń na wyobraźnię i szukanie nowych rozwiązań dla wnętrza. W tym roku jednym z najmodniejszych kolorów będzie beż. Kup bieżnik z motywem roślinnym albo dywan i ciesz się nowymi wnętrzami za niewielką kwotę i z małym nakładem pracy. Czasem najprostsze metody okazują się najbardziej skuteczne.