Jak naprawić cieknący kran? Sprawdzone sposoby!

Znów cieknie kran w twoim domu? Masz już dość? Przeczytaj, co należy zrobić, by go naprawić oraz kiedy lepiej wezwać specjalistę. Dowiedz się, o czym warto pamiętać podczas naprawy.

Dlaczego warto nie ignorować cieknącego kranu?

Cieknący kran generuje większe koszty, mamy wyższe rachunki za wodę. Warto spróbować naprawić denerwującą usterkę. Spróbuj, a jeżeli nie wiesz jak, zastanów się, czy nie lepiej, aby pomógł Ci hydraulik z Wrocławia.

Od czego zacząć?

Należy rozpocząć od znalezienia przyczyny nieszczelności. Najlepiej rozpocząć od sprawdzenia stanu uszczelek – w tym celu trzeba rozkręcić kran. Jeżeli uszczelki są uszkodzone, konieczna jest ich wymiana na nowe, co wcale nie jest trudne. Jeżeli nie są to uszczelki, sprawdź głowicę – w tym wypadku należy się zastanowić nad wymianą całej baterii, ponieważ może okazać się to tańsze.

O czym należy pamiętać?

Nie zapomnij o wstrzymaniu dopływu wody podczas naprawy, dlatego zakręć główny zawór. Możesz poszukać w Internecie porad, czy instrukcji ze szczegółowymi zaleceniami, jak krok po kroku naprawić cieknący kran. Pamiętaj również, że nie warto odkładać naprawy, choć może wydawać się niepilna.

Narzędzia to podstawa, przy samodzielnej naprawie!

Jednym z niezbędnych elementów przy naprawie cieknącego kranu są narzędzia. Z pewnością przyda ci się m.in. klucz płaski, śrubokręt, klucz nastawny, czy klucz imbusowy. Wybór narzędzi będzie zależny oczywiście od rodzaju naprawy.

Kiedy warto jednak wezwać hydraulika?

Wzywając hydraulika masz pewność, że naprawa przebiegła prawidłowo i profesjonalnie. Nie musisz się obawiać, czy właściwie naprawiłeś kran. Zdecydowanie warto wezwać hydraulika, jeżeli nie masz potrzebnych narzędzi. Lepiej zdecydować się na niego, kiedy nie wiemy, jak naprawić kran, czy zauważysz problem podczas samodzielnej naprawy, ponieważ możesz przy okazji coś uszkodzić, powodując większą usterkę. Pamiętaj, że wzywając hydraulika do naprawy kranu, możemy zlecić mu również sprawdzenie stanu instalacji, czy jest potrzebna konserwacja, a może jej czyszczenie.

Jakie inne naprawy wykonuje hydraulik?

Hydraulik oferuje bardzo wiele usług do tych popularniejszych należą: instalacja sieci hydraulicznej, wymiana różnych jej elementów, czy jej demontaż; przepychanie rur; wymiana uszczelek, zaworów; podłączanie elementów sanitarnych. Kontrolują oni szczelność instalacji, a także wykonują jej konserwację. Hydraulicy mają doświadczenie oraz niezbędną wiedzę, z pewnością warto ich zatrudnić, jeżeli mamy problem z instalacją hydrauliczną.