Jak zaaranżować małą łazienkę?

Marzeniem wielu osób jest przestronna łazienka, w której centrum stoi duża wanna, obok prysznic, a na ścianach znajduje się wiele pojemnych szafek. Jednak często okazuje się, że do dyspozycji mamy nieustawne pomieszczenie o niewielkich wymiarach. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby nawet niepozorna przestrzeń stała się miejscem, z którego mogą komfortowo korzystać wszyscy domownicy.

Jakie meble umieścić w niewielkiej łazience?

Urządzenie małej łazienki nie należy do najprostszych zadań. Jednak w obecnych czasach jest to wyzwanie, przed którym staje coraz więcej z nas. Nie dziwi więc fakt, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wzbogacają swoją ofertę o meble na wymiar. Wytworzone według spersonalizowanego projektu meble łazienkowe w Oleśnicy i innych polskich miastach okazują się strzałem w dziesiątkę. Zamontowanie ich w małej łazience pozwala optymalnie wykorzystać całe dostępne miejsce. Dodatkową zaletą jest również wygoda użytkowania takich mebli łazienkowych oraz dopasowanie ich wyglądu do indywidualnych potrzeb.

Mała łazienka – jak ją optycznie powiększyć?

Jest kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym można sprawić, że pomieszczenie o ograniczonym metrażu będzie wydawało się większe. W praktyce największe znaczenie ma:

  • dobór odpowiedniego oświetlenia – warto postawić na kilka źródeł światła. Oprócz lampy na suficie oraz w okolicach lustra, zalecane jest stosowanie dodatkowego oświetlenia punktowego, podświetlającego meble łazienkowe.
  • montaż licznych luster – lustro to obowiązkowy element każdej łazienki. Jest przydatne podczas wykonywania makijażu, pełni funkcje dekoracyjne, jak również pozwala uzyskiwać efekt głębi w niewielkich pomieszczeniach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w celu lepszego ukształtowania proporcji łazienki, zamontować w niej większą liczbę luster.
  • wysoki połysk wyposażenia – na małej przestrzeni idealnie sprawdzą się meble o błyszczącej powierzchni. Atutem mogą być również płytki o wysokim połysku. Lekkości dodadzą szczególnie te o stonowanej kolorystyce i niewielkich rozmiarach, ułożone w ciekawą dla oka mozaikę.
  • minimalistyczny wystrój wnętrza – w małej łazience należy do minimum ograniczyć wszelkie zbędne dodatki, aby nie zagracać dostępnej przestrzeni. Pod ręką powinno znajdować się jedynie to, co najpotrzebniejsze do codziennej higieny.

Skorzystanie z powyższych zasad pozwala tak zaaranżować małą łazienkę, aby pomimo ograniczonych wymiarów była w pełni funkcjonalna. Odpowiednie rozplanowanie i zagospodarowanie przestrzeni umożliwia również zadbanie o atrakcyjność wizualną tego pomieszczenia.