Maszt flagowy, czyli najlepsza forma reklamy

Jeśli chcesz zareklamować swoją firmę w najbardziej widoczny sposób, maszty na flagi będą idealnym rozwiązaniem. Duże marki coraz częściej stawiają maszty przed budynkiem swojej firmy ze względu na wyjątkową widoczność. Maszty reklamowe zdecydowanie bardziej wyróżniają się spośród tysięcy bilbordów i powtarzalnych reklam. Wybierając ten sposób reklamy i zapewniając niezwykłą widoczność swojej firmy, warto wiedzieć jak wybrać sprawdzony maszt.

Maszty reklamowe

Decydując się na reklamę w formie masztów poza zaprojektowaniem idealnej flagi na maszt, warto znaleźć najważniejszy element, czyli niezawodny i profesjonalny maszt. Aby wybrać maszt, który posłuży wiele lat, należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Jednymi z najbardziej wytrzymałych słupów są maszty aluminiowe. Wysokogatunkowy materiał charakteryzuje się niezwykłą sprężystością i trwałością.

Poszukując niezawodnych oraz sprawdzonych masztów najlepiej wybrać firmę z długoletnim doświadczeniem. Jedną z bardziej znanych firm z 20-letnim doświadczeniem jest Alumast. Firma oferuje maszty aluminiowe oraz maszty kompozytowe.

Maszty aluminiowe – rodzaje

Możemy wyróżnić różne rodzaje masztów aluminiowych. Są nimi maszty segmentowe: Standard, Super oraz Superwindtracker. W zależności od wielkości oraz docelowego przeznaczenia masztów warto znać krótką charakterystykę każdego z przedstawionych rodzajów. Maszt flagowy Standard jest jednym z najpopularniejszych masztów. Charakteryzuje się wznoszeniem flagi za pomocą linki zamieszczonej zazwyczaj półtora metra nad ziemią.

Kolejnym rodzajem jest maszt aluminiowy Super, w którym linka znajduje się w środku rury masztowej, co zdecydowanie chroni przed kradzieżą flag, a także przed hałasem. Podobnie jak w przypadku masztów Standard, ułożenie flagi uzależnione jest od warunków pogodowych.

Najsolidniejszym rodzajem masztów jest aluminiowy maszt Superwindtracker. Podobnie jak w masztach Super, linka znajduje się w środku. Natomiast maszt Superwindtracker dodatkowo posiada poziome ramię na szczycie masztu, które trzyma flagę niezależnie od warunków pogodowych. Ten rodzaj aluminiowego masztu wbity jest w betonowym fundamencie za pomocą tulei osadczej.

Podsumowanie – jaki maszt wybrać?

W zależności od projektu Twojej flagi sprawdzić się może różny rodzaj masztu. W przypadku flag z mniejszą ilością detali w projekcie można wybrać maszt aluminiowy Standard lub Super. Natomiast jeśli potrzebujemy, by nasza flaga widoczna była przez cały czas lub ma więcej drobnych elementów, zdecydowanie warto wybrać maszt aluminiowy Superwindtracker.