Jaką szafę wybrać do sypialni?

Odpowiednia szafa jest bardzo ważnym meblem w każdym domu. Pozwala na przechowywanie naszych rzeczy, których przecież zazwyczaj posiadamy dużo. Odpowiednio zagospodarowane wnętrze szafy pozwoli na przetrzymywanie i segregację dużej ilości przedmiotów: nie tylko ubrań, ale również rzeczy, których nie używamy na co dzień. Ponadto warto zadbać o to, aby pasowała ona do naszego wnętrza.

Szafa w sypialni – wybierz odpowiednie wymiary

Decydując się na szafę w pomieszczeniu takim jak sypialnia, musimy dokładnie zastanowić się, ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Od tego będzie zależało czy zdecydujemy się na wolnostojący mebel czy postawimy np. na szafę w zabudowie.

Niezależnie od rozmiaru naszego pomieszczenia, powinniśmy postarać się o to, aby szafa była jak największa. Warto wykorzystać maksymalnie miejsce, które posiadamy, aby uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania naszych rzeczy.

Szafa – parametry techniczne

Wbrew pozorom wybór szafy wcale nie jest taki oczywisty. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii, w tym także to, w jaki sposób otwierają się drzwi. Jeżeli pomieszczenie, którym dysponujemy posiada niewielki metraż, świetnym rozwiązaniem będzie wybór szafy, która posiada przesuwane fronty. Pozwolą one na oszczędzenie miejsca i lepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Równie istotne będzie odpowiednie zagospodarowanie wnętrza szafy. To właśnie tutaj mamy największe pole do popisu, ponieważ od układu półek i drążków często zależy jej funkcjonalność. Im więcej przestrzeni do przechowywania, tym lepiej. Pozwoli to na lepsze rozplanowanie ułożenia np. ubrań.

Warto również rozważyć inne elementy, które mogą maksymalnie zwiększyć praktyczność naszego mebla. Jednym z takich rozwiązań może być np. lustro na drzwiach. Pozwoli to połączyć praktyczny element lustra z przestrzenią frontu szafy, która zostałaby niezagospodarowana. Świetnym wyborem będzie biała szafa z lustrem w sklepie ABC Meble.

Jaka szafa do sypialni – podsumowanie

Szafa, którą postawimy w sypialni powinna być przemyślana, aby współgrać z przestrzenią pomieszczenia, w którym odpoczywamy. Warto postawić na najbardziej praktyczne rozwiązania, aby mieć ładny i funkcjonalny mebel, który posłuży nam przez lata.

Źródło zdjęć: freepik.com