Sypialnia z biurkiem i miejscem do pracy

Sypialnia jest wyjątkową przestrzenią w naszym domu. To właśnie tutaj spędzamy znaczną część naszego życia, śpiąc i odpoczywając. Coraz częściej jednak organizujemy w niej też kącik biznesowy, a sypialnia z biurkiem i miejscem do pracy to must have osób, które są bardzo aktywne zawodowo lub zwyczajnie dysponują w domu małą powierzchnią i chcą ją optymalnie wykorzystać.

Okazuje się, że praca w pomieszczeniu sypialnym wcale nie jest mniej efektywna. To, w jaki sposób urządzimy sypialnię, zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb. Jak więc stworzyć funkcjonalną i estetyczną sypialnię z miejscem do pracy? Przedstawiamy nietuzinkowe aranżacje i pomysły.

Sypialnia – z biurkiem czy bez?

W dzisiejszych czasach widok biurka w pokoju sypialnym nikogo nie dziwi. Pracujemy dużo i intensywnie, a szybki dostęp do stanowiska pracy jest niezwykle ważny. W nowoczesnych aranżacjach małych sypialni coraz częściej pojawiają się zestawienia różnego rodzaju mebli, których estetyka łączy w sobie cechy biurowe ze stylistyką sypialni.

Wśród wielu modeli biurek do sypialni warto rozważyć zakup mebli systemowych i na wymiar, z których możemy stworzyć nietuzinkowe kompozycje i wykorzystać każdy cenny centymetr pokoju sypialnego. Pamiętajmy, że największą powierzchnię zajmować tu będzie łóżko lub tapczan dlatego też, zanim zdecydujemy się na ustawienie biurka, należy dokładnie zmierzyć pozostałe miejsce i zagospodarować je tak, by uniknąć nadmiaru dodatków.

Miejsce do pracy w sypialni – od czego zacząć?

Kiedy już wiemy, jaką część naszej sypialni możemy przeznaczyć na organizację kącika do pracy, trzeba je odpowiednio zaaranżować. Zasada jest prosta: biurko ustawiajmy tam, gdzie mamy najlepszy dostęp do naturalnego źródła światła, czyli pod oknem lub w jego sąsiedztwie. Wielkość blatu biurka zależy od naszych potrzeb i miejsca, jakim dysponujemy.

Zobacz także: meblościanka z biurkiem

Jeśli więc intensywnie pracujemy nad projektem i na naszym stole goszczą stosy magazynów, laptop, monitor i niezliczone dokumenty, warto zainwestować w szeroki blat na wymiar. Dobrze, jeśli nasze biurko będzie też wyposażone w półki otwarte i zamknięte, szuflady lub kontenerki. Doskonałym dodatkiem do biurka w sypialni są też regały lub szafa, stanowiące spójną, kolorystyczną całość. Mała sypialnia z biurkiem może być urokliwym miejscem pod warunkiem, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie. Inne natężenie światła będzie potrzebne w wezgłowiu łóżka, gdzie sprawdzi się rozproszone, żółte światło ściennego kinkietu, a inne nad biurkiem, gdzie potrzebujemy komfortowych warunków i dobrze doświetlonego punktowo stanowiska pracy.

W jakim stylu urządzić małą sypialnię z biurkiem do pracy?

Na rynku jest obecnie wiele różnych trendów w zakresie wyposażenia biura i sypialni, a najbardziej uniwersalnym jest styl nowoczesny i skandynawski, gdzie dominują kolory naturalnego drewna oraz bieli. Biel jest kolorem ponadczasowym, wnosi do wnętrza świeżość, a przy tym nie dekoncentruje, w przeciwieństwie do żywych, kontrastujących ze sobą barw. Sypialnia z białym biurkiem prezentuje się elegancko i stylowo.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest też naturalne drewno lub okleina drewnopodobna, a sypialnie z biurkiem i łóżkiem w tej kolorystyce są wyjątkowo przytulnym i ciepłym miejscem, doskonałą strefą relaksu oraz miejscem, gdzie można w zaciszu pracować nad swoimi projektami.  Sypialnia z miejscem do pracy to świetny pomysł. Jest to duża oszczędność miejsca w przypadku mieszkań z niewielkim metrażem, a jednocześnie designerski sposób na nietuzinkową aranżację wnętrza.