19 May, 2024
 • Remont
 • Wywóz odpadów
 • WORKI TYPU BIG BAG – WYMIARY, POJEMNOŚĆ I CENY

  Helena Andrzejczak - 31 sierpnia, 2020
  WORKI TYPU BIG BAG – WYMIARY, POJEMNOŚĆ I CENY

  Podczas transporty wszelkiego rodzaju materiałów sypkich, najlepiej sprawdzają się worki typu BIG BAG. Chociaż w tego rodzaju opakowaniach przewozi się głównie nawozy, piasek, substancje chemiczne lub zboża, z powodzeniem można wykorzystać je także do transportowania gruzu czy odpadów poremontowych. Dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o big bagach: poznaj ich wymiary, parametry konstrukcyjne oraz sprawdź, ile kosztują nowe oraz używane opakowania na odpady!

  Co to są worki Big Bag i dlaczego warto je mieć?

  Worki typu big bag to elastyczne kontenery, które służą do przechowywania, składowania oraz transportu materiałów sypkich i granulowanych. Prosta konstrukcyjna, szybkie i łatwe napełnianie oraz oszczędność miejsca w samochodzie lub przyczepie, to podstawowe zalety, dzięki którym bigbagi cieszą się tak ogromną popularnością we współczesnej logistyce.

  Na rynku znajdziesz big bagi jednorazowe oraz wielorazowego użytku. Producenci oferują bardzo szeroki wybór wymiarów i pojemności, co pozwala dopasować worek do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki ładunku. Najczęściej tego rodzaju kontenery produkowane są z wytrzymałych polipropylenowych tkanin z dodatkową powłoką, chroniącą zawartość worka przed wilgocią.

  Różnią się także pod względem gramatury materiałów, z których się je produkuje. W ofercie producentów znajdziesz również big bagi z tkanin niepowlekanych, tzw. oddychających. Do tego typu worków można zastosować wkłady foliowe, które również zabezpieczą zawartość przed przedostawaniem się wody lub pary wodnej z zewnątrz. Są to idealne worki do przechowywania żywności.

  Wymiary Big Bagów

  Szeroka paleta wymiarów pozwala dostosować worki big bag do własnych, indywidualnych potrzeb. Pojemniki mogą mieć wysokość 100, 110, 120, 130 oraz 140 cm. Dno worka może być płaskie lub kwadratowe. Najczęściej spotykane wymiary podstawy wynoszą 62,5 x 62,5 cm oraz 90 x 90 cm, rzadziej 75 x 75 cm.

  Pojemność Big Bagów

  Big bagi dostępne są również w wielu wariantach, jeżeli chodzi o ładowność. Najmniejsze mogą pomieścić 100 kg ładunku, średnie 500 kg ładunku (sprawdź: https://big-kam.pl/big-bag-500-kg/) lub 1000 kg ładunku (sprawdź: https://big-kam.pl/big-bag-1000-kg/) największe – aż 2500 kg. Pojemności dostępnych w sprzedaży opakowań są bardzo zróżnicowane. Dzięki temu, bez większych problemów dopasujesz typ worka do objętości ładunku, który chcesz przetransportować. Głównym zastosowaniem worków na odpady wielkogabarytowe jest ich transport. Jednak możliwości wykorzystania poszczególnych typów worków są znacznie szersze i obejmują m.in:

  • przewóz substancji i materiałów niebezpiecznych (lądowy i morski),
  • transportowanie gruzu,
  • spedycję substancji pylących i higroskopijnych,
  • transport warzyw oraz ich magazynowanie.

  Big Bagi – cena

  Przeważnie cena big baga jest zależna od jego pojemności oraz typu. Najmniejsze worki to wydatek rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za sztukę (netto). Big bag o ładowności do 1000 kg kosztuje około 50-60 zł. Kupując worki o pojemności 2500 kg, trzeba przygotować się na koszty w granicach 100-150 zł.

  Tańszą alternatywą są big bagi używane, oferowane m.in. na aukcjach online.

  Worki kontenerowe Big Bag
  Jeśli poszukujesz rozwiązania transportowego do przeniesienia niepotrzebnych sypkich materiałów budowlanych, mebli, odpadów ogrodniczych oraz rolniczych to...